תערוכת קבע

לתשומת לבך, יש לפתוח חלון חדש. הדפסהדואר אלקטרוני

tarbut sport big

מסורת והמשכיות

 

 

אוצרים: סול לנזיני וחגי שגב

תערוכת קבע

 

 

יודאיקה הינה אומנות יהודית המכילה בתוכה חפצים בעלי הקשרים היסטוריים, תרבותיים ומסורתיים של העם היהודי. בשל האופי הגלותי-נוודי של העם היהודי במרוצת השנים, חפצי יודאיקה היו למצרך נדיר, שכמעט ולא ניתן היה להשיגם בשלמותם. אנו חווים את המפגש עם חפצים אלו כמן מסע בזמן, שכן אלו משקפים עבורנו את הטעם, הסגנון, הערכים והעמדות של הארצות, התקופות והזרמים היהודים, שמתוכם פרצו ונוצרו. 

 

DSC 5663 Small

DSC 5631 Small

 

 

בתערוכה "מסורת והמשכיות" אנו נקראים להיסחף אחר רעיון וויזואלי, תרבותי והיסטורי בין הכפר היהודי העתיק בירעם ועד אל מחוזותיו של קיבוץ ברעם כיום. את הקשר מניח העתק של משקוף שהתגלה בכפר היהודי ומוצג ב"מסורת והמשכיות". המסע בין נפלאות היודאיקה מציף חוויה סובייקטיבית אצל כל אחד מן הצופים: זיכרון ילדות, התכנסות רגעית אל מורשת מן העבר הרחוק והיכרות עם המורשת היהודית בכללותה.

 

 

judu148 4

judu38 1

 

 

מדינת ישראל מתאפיינת בערכים היסטוריים אלו ולכן ישנה חשיבות לתהליך הנבנה במהלך התערוכה; תהליך המביא את הצופה להגיע הן להתבוננות מסורתית והן להתבוננות היסטורית-לאומית. בתערוכה ניתן למצוא יצירות העוסקות בירושלים, בסיפורי התנ"ך, בבית הכנסת, בחתונה, בקהילתיות, בחגים, מצוות, מסורת ובאידיאולוגיות שונות. כאשר אלו נוצרו במקומות וזמנים שונים.

אנו מזמינים אתכם לצאת למסע בזמן, לחקור, להתחבר, לשאול, להיזכר ולזכור...