"4 חוברות – יוצרים קומיקס בעיניים יהודיות"

לתשומת לבך, יש לפתוח חלון חדש. הדפסהדואר אלקטרוני

הזמנה למאמר באתר

 

"4 חוברות – יוצרים קומיקס בעיניים יהודיות," מציגה מחזורי עבודה של ארבעה אמנים היוצרים אמנות בהשראת קומיקס. מקור ההשראה העיקרי של יוצרים אלה ותכני היצירות מצויים בעולם היהודי לצד המציאות הישראלית המקומית.

ארבעת האמנים המשתתפים בתערוכה הם: אליהו סידי, גרי גולדשטיין, יובל כספי ועידו שמי. יצירתם משקפת טווח חדש של קומיקס ציורי: החל מהז'אנרים הקונבנציונליים שלו ועד לכדי קומיקס אוונגרדי. הנושאים שאיתם הארבעה מתמודדים נעים בין אלה המבוססים על המסורת היהודית ודרישותיה, לבין פרשנותה של הישראליות, כפי שזו נתפסת בעיניהם. ניכר, כי הם גם מתמודדים עם היבטים בתחום המיסטי הרוחני לצד התמודדות עם נושאים בליבת הקונסנזוס התרבותי והלאומי.

הדמויות המרכיבות את הקומיקס שיוצרים האמנים המשתתפים בתערוכה מתקיימות בתוך מאגר תרבותי של דימויים טבעיים ומוכרים לצופה הישראלי. הן נטולות תכונות על-אנושיות, כמקובל בקרב גיבורי-העל, בקומיקס האמריקאי, למשל. תכונות אלה, מעודדות קרבה, אמינות ואפילו אמפתיה, בקרב הצופים.

האיכות החזותית המושכת, זוויות המבט, עולם האסוציאציות, החיבור התרבותי היהודי-ישראלי והשאיפה ולחידוש הם המניעים העיקריים לעשייה וליצירה המתגבשת כאן מול עיננו.

אוצרת: סול לנזיני

מרץ- יולי 2013

 

אליהו סידי. קומיקס יהודי
אליהו סידי


 

גרי לאתר

גרי גולדשטיין

 

 

כספי לאתר

 

יובל כספי. פרט מתוך תמונה

 

עידו לאתר

עידו שמי, פרט מתוך יצירה