תערוכת מגזרות נייר/ נעמי שפירא

לתשומת לבך, יש לפתוח חלון חדש. הדפסהדואר אלקטרוני

 

  

  תערוכת מגזרות נייר של נעמי שפירא 

 

 
נעמי שפירא, בת קיבוץ יפתח שבגליל, אספה סביבה קבוצת נשים: חברות קרובות, קולגות לעבודה, בנות משפחה ושכנות וביקשה מכל אחת מהן לבחור פסוק מהתנ"ך אליו היא מתחברת או שמלווה אותה לאורך השנים. הנשים הן מגילאים שונים, מעדות שונות ומאורח חיים שונה – חלקן דתיות וחלקן חילוניות. 

26 פסוקים נבחרו על ידי הנשים בנושאים מגוונים: אמונה, הבראה, פרנסה, זוגיות, הורות ומשפחה, התרוממות הרוח, בריחה, נאמנות, התבוננות פנימית, יצירה, שכול ושבר. לאחר מספר מפגשים עם הנשים, בהן הציגה כל אחת מהן את הבחירה שלה והנימוק לפסוק – ישבה נעמי עם עצמה והתחילה לחתוך לאט ובשקדנות, פיסה אחרי פיסה, במשך כמעט שנתיים.
התוצאה – מגזרות נייר מרהיבות ביופיין ובעלות עוצמה.

מדברי נעמי: "...במגזרת הנייר אני מציירת תמונות תוך שימוש בטקסטורות ומרקמים לפי תחושתי והבנתי את הפסוקים. במגזרות הנייר אני עושה מעברים בין פוזיטיב לנגטיב. כלומר, לפעמים הציור חתוך מתוך הנייר ולפעמים הציור נשאר ומה שמסביבו נחתך. מגזרות נייר הן גם השקפה פילוסופית עבורי. הציור לא מונח על הנייר כי אם מתגלה מתוך שהנייר נגרע, מתוך החורים שבו. הציור הוא למעשה פיסות קטנות, חלקים קטנים ש"חסרים" בנייר והחללים הללו הם שמעניקים ליצירה את יופייה ומהותה..."
התערוכה תהיה פתוחה עד לסוף חודש נובמבר 2010.

אירועים נוספים:
יום חמישי ה-16.09.2010, בשעה 17:30 -
מפגש מסביב לספר יונה עם ד"ר אלי ברוך
יום שלישי ה-2.11.2010, בשעה 17:30 -
מפגש עם זמרת האופרה רונית וידמן לוי והמוסיקאי דני עקיבא לערב שירה יהודית

חברים מקשיבים לקולך - הזמנה לתערוכת מגזרות נייר - נעמי שפירא