מפגש בנושא אמנות פוליטית

לתשומת לבך, יש לפתוח חלון חדש. הדפסהדואר אלקטרוני

ארכיון פעילויות

"אבנים מתגלגלות,  Rolling Stones"

רב שיח בנושא: ביטוי פוליטי וחברתי באמנות


לפני נעילת התערוכה "במקום הזה" / אליהו אריק בוקובזה

במוזיאון, בשבת 11.8.12 בשעה 11:00

 

בהשתתפות:

תומר גרדי - סופר ועורך, מחבר הספר" "אבן, נייר", בו גם התמקדות באבני הבניין מהם נבנה מוזיאון "בית אושיסקין" שבקיבוץ דן.

 קציעה עלון- ראש החוג למגדר בבית ברל, מרצה וחוקרת בתחום הספרות והאמנות.

מתי שמואלוף - משורר, פעיל חברתי ופוליטי, עורך ופובליציסט ישראלי

 כניסה: 20 ₪בספר "אבן,נייר"מספר גרדי, בכל מיני דרכים, את הסיפור של מוזיאון בית אוסישקין בקיבוץ דן - הקיבוץ שבו נולד - שנבנה כך התברר לו מאבני הבתים של הכפר הערבי הונין.
 
קטע מתוך הספר:

"על זה אבא שלי לא מדבר"

למה, אם בנוי המוזיאון להיסטוריה וטבע מאבני הכפר שקראו לו הונין, למה אין זכר בתוך המוזיאון לכפר הזה בהיסטוריה שלנו? למה אין בו זכר לקיומם של עשרות הכפרים הערבים בגאוגרפיה של עמק החולה? למה בהיסטוריה ובטבע שמבקש המוזיאון לייצר אין ומעולם לא היו ערבים כאן? מה פשרה של אותה מחיקה? איך פועלים חוקי המידע? תקנוני הסיפר הקולקטיבים? וגם, אם לא בעיקר: איך קשורה אותה מחיקה, אותה הדחיקה, אותו הדיכוי, למחיקתם ולדיכוים של ערבים אצלנו היום, כרגע, לא במלחמה ההיא אלא עכשיו, בעודי מקליד את המילים האלה, ברגע זה ממש.

על המחבר:
 תומר גרדי, בן 38. נולד בקיבוץ דן וחי כיום בתל אביב.  למד ספרות וחינוך באוניברסיטה העברית ועשה תואר שני בחינוך בין תרבותי בברלין שם חי שנתיים. במשך חמש שנים ערך את "סדק - כתב העת לנכבה שכאן", שראה אור כשיתוף פעולה בין עמותת זוכרות, קבוצת פרהסיה והוצאת פרדס. גרדי פירסם שירים וסיפורים במוסף "תרבות וספרות" של "הארץ", ובכתבי העת "מטעם" ו"מעיין". גרדי עוסק בשפה, באופני פעולתה. בדברים שלהם היא מסוגלת, במרחב הציבורי שאותו חולקים בני האדם.

‏אבן, נייר הוא ספרו הראשון.