מרבצים צבעוניים

לתשומת לבך, יש לפתוח חלון חדש. הדפסהדואר אלקטרוני

מירית בן נון
אוצרת: סול לנזיני
פתיחה: 14/02/09 נעילה: 09/05/2009

מירית בן נוןמירית בן נון מציירת בסגנון משלה, יוצרת צורות ותבניות אישיות ואותנטיות. התבניות מעוטרות בעיטורים גיאומטריים צבעוניים מאוד הנובעים הם עצמם מעיצוב הצורה המתגלה ונעלמת בסבך הצורות המשלימות אותה. הצורות בציורים של מירית כמו מתפתחות מאיליהן ומונעות על ידי צורך אישי עמוק של חזרתיות אין סופית של קו, נקודה או דגם, בקצב קבוע מה שבורא את הקומפוזיציות המורכבות.

הצורות כמו נוצרות מעצמן במצב של חלימה dreamtime  מצב שעל פי התרבות האבוריג'ינית הוא מצב של בריאה. תפיסה זו של הבריאה מבוססת רובה ככולה על זיכרון מקור החיים. כל יצירי הבריאה החל בכוכבים, דרך בני האדם וכלה בחרקים חולקים את מודעות עוצמת הבריאה וכל אחת ואחד מן היצורים המופלאים הללו, בדרכם הייחודית שלהם משקפים את תבנית המודעות הכוללת. האמנות של ילידי אוסטרליה משקפת אמונה באפוס הזה. בתרבויות המזרח, הודו וטיבט, בתרבויות אפריקה ובתרבויות האינדיאנים באמריקה צויירו ציורים מחול צבעוני לצרכי התבוננות פנמית ומדיטאציה.מירית בן נון
הציורים של מירית נולדים מתוך החלימה או מצב מדיטטיבי אחר ומתהווים מתוך המצב הזה. כל מאורע, פעילות או תהליך בחיים המתרחשים מול עיניה מותירים אחריהם משקע מהדהד. השימוש בצורות ובתבניות מוכרות ופחות מוכרות המשקפות מכלול של התרחשויות והוויות רוחניות,  התבוננות פנימית עמוקה, התבוננות בעולם מסביב, שבירת חוקים ויציאה מגבולות כל אלה מאפשרים למירית בן נון לברוא את עולם היצירה שלה.

הצופה המתבונן ביצירתה של מירית חווה משהו מהפנט, שחרור מהרגלים ומתחים, חיפוש של משהו חדש מרגיע ומרפא, חיפוש אחר מרכוז, מקוד וארגון, תקשורת פנימית הרמונית ושיווי משקל בין המימדים השונים של הפנימיות המתבוננת שלנו. זוהי חוויה בלתי מודעת הפותחת דלת לרבדים עמוקים של התבוננות ושקט נפשי המאפשרים לנו להביט, להבין ולהגיע לתחושות, לדמיון, לאסוציאציות ולתובנות חדשות.

ראיון שנערך במוזיאון עם האמנית

(הראיון שודר בערוצי הטלויזיה המקומיים בצפון)

תגובות 

 
#1 תגובה על התערוכה 2010-03-05 23:08
זאת היתה תערוכה מאוד יפה!