דיאלוג עם האוסף One on One 2017

בוגרי המכון לאמנויות תל חי

 • אוצרים
  אבי איפרגן ומיטל קילמניק
 • אמנים
  בוגרי המכון לאמנויות תל חי
 • מועד התערוכה
  07.04.17 - 25.05.17

פרויקט “דיאלוג עם אוסף” הוגה את הרעיון של חיזוק הקשר בין סטודנטים לאמנות לבין מוסד המוזיאון זאת מתוך מחשבה כי למוזיאון תפקיד מפתח חשוב בדרכו האמנותית של האמן הצעיר.
מוזיאון בר דוד רואה לנכון לקדם אמנים צעירים במיוחד כאלו אשר לומדים בפריפריה הגלילית הקרובה למוזיאון. הפרויקט משלב סטודנטים משלושת מחלקות המכון לאמנויות במכללת תל חי: צורפות, אמנות ועיצוב קרמי.
מבין מטרות הפרויקט היו העלאת המודעות לתפקידו של המוזיאון, חשיפת המוזיאון, הכרות עם אוסף המוזיאון, התנסות הסטודנטים בתהליך אוצרותי, התנסות בתהליך עבודה משותף לשלושת המחלקות במכון לאמנויות, התנסות וחקר בעקבות אמן או יצירה ומפגש עם אנשי מקצוע מתחום המוזאלי.
האספנים משה וטובה בר דוד פעלו בחיפה החל מעליתם ארצה בשנות השלושים. את אוספיהם קיבלו בעזרת קשריהם עם החוגים האינטלקטואלים של יוצאי גרמניה ועם אספנים נוספים אשר פעלו בחיפה באותה תקופה. אוסף בר דוד כולל בתוכו פריטים ארכיאולוגים, חפצי יודאיקה מגוונים ורבים, יצירות אמנות מן המאה ה-20 בעיקר מהאקספרסיוניזם הגרמני, אסכולת פאריס, בצלאל הישן והחדש, אסכולת ארץ ישראל, תנועת אופקים חדשים ויצירות מופת ייחודיות נוספות.
באמצעות החשיפה לאוסף בר דוד, בחר כל סטודנט יצירה או אמן והחל בתהליך חקירה עצמאי בעקבותיו יצר יצירה אשר ביטאה את התהליך והשיח האישי שלו.
תהליך העבודה כלל ביקורים במוזיאון, הדרכות בתערוכות, פעילות אוצרותית וכן פגישות במכללת תל חי בהן אוצר המוזיאון ערך ביקורת עבודות לסטודנטים בשלבים השונים של היצירה.
התערוכה One on One הינה סיכום של תהליך העבודה המשותף המציג את הבחירות השונות של הסטודנטים ואת ההתייחסות היצירתית שלהם ליצירות מאוסף.
הבחירות של הסטודנטים מגוונות יש שהתייחסו לתשמישי הקדושה מתוך תערוכת הקבע “מסורת והמשכיות” ,שבאגף היודאיקה. חלקם התייחסו לפריטים מתוך אוסף הארכיאולוגיה ואחרים התייחסו לאוסף האמנות.

 • אוצרים
  אבי איפרגן ומיטל קילמניק
 • מועד התערוכה
  07.04.17 - 25.05.17
 • אמנים
  בוגרי המכון לאמנויות תל חי
מרב ברדה. כתר כעיטור, 2017
אור כלב. בין קודש לחול, 2017
עינב שריג. מבדילים, 2017
צורית רייס. התבוננות, 2017