דיאלוג עם האוסף One on One 2019

סטודנטים מהמכון לאמנויות תל-חי

 • אוצרות
  מיטל קילמניק
 • אמנים
  סטודנטים מהמכון לאמנויות תל-חי
 • מועד התערוכה
  16.08.20 - 13.09.20

פרויקט “דיאלוג עם אוסף” הוגה את הרעיון של חיזוק הקשר בין סטודנטיות וסטודנטים לאמנות לבין מוסד המוזיאון, זאת מתוך מחשבה כי למוזיאון תפקיד מפתח חשוב בדרכו האמנותית של האמנית / האמן הצעירים.

מוזיאון בר-דוד רואה לנכון לקדם אמניות צעירות ואמנים צעירים, במיוחד כאלו אשר לומדים בפריפריה הגלילית הקרובה למוזיאון. הפרויקט משלב סטודנטיות וסטודנטים משלוש מחלקות המכון לאמנויות במכללת תל-חי: צורפות, אמנות וקרמיקה.

מבין מטרות הפרויקט היו העלאת המודעות לתפקידו של המוזיאון, חשיפת המוזיאון, הכרות עם אוסף המוזיאון, התנסות בתהליך אוצרותי, התנסות בתהליך עבודה משותף לשלוש המחלקות במכון לאמנויות, התנסות וחקר בעקבות אמן או יצירה ומפגש עם אנשי מקצוע מהתחום המוזאלי.

זוג האספנים טובה ומשה בר-דוד פעלו בחיפה החל מעליתם ארצה בשנות ה-30. את אוספם קיבלו בעזרת קשריהם עם החוגים האינטלקטואלים של יוצאי גרמניה ועם אספנים נוספים אשר פעלו בחיפה באותה תקופה. אוסף המוזיאון כולל בתוכו פריטים ארכיאולוגים, חפצי יודאיקה רבים ומגוונים, יצירות אמנות מן המאה ה-20 בעיקר מהאקספרסיוניזם הגרמני, אסכולת פאריס, בצלאל הישן והחדש, אסכולת ארץ ישראל, תנועת אופקים חדשים ויצירות מופת ייחודיות נוספות.

באמצעות החשיפה לאוסף המוזיאון, בחר/ה כל סטודנט/ית יצירה או אמן והחלו בתהליך חקירה עצמאי בעקבותיו יצרו יצירה אשר ביטאה את התהליך והשיח האישי של כל אחת ואחת.

תהליך העבודה כלל ביקורים במוזיאון, הדרכות בתערוכות, פעילות אוצרותית וכן פגישות במכללת תל-חי בהן אוצר המוזיאון ערך ביקורת עבודות בשלבים השונים של היצירה.

התערוכה One on One הינה סיכום של תהליך העבודה המשותף המציג את הבחירות השונות של הסטודנטיות וסטודנטים ואת ההתייחסות היצירתית שלהן/ם ליצירות מהאוסף. הבחירות מגוונות. יש שהתייחסו לתשמישי הקדושה מתוך תערוכת הקבע “מסורת והמשכיות” שבאגף היודאיקה, יש שהתייחסו לפריטים מתוך אוסף הארכיאולוגיה ואחרים התייחסו לאוסף האמנות.

 • אוצרות
  מיטל קילמניק
 • מועד התערוכה
  16.08.20 - 13.09.20
 • אמנים
  סטודנטים מהמכון לאמנויות תל-חי
שחר ענבר, טפו טפו/עין הרע, 2019
מבט הצבה. צילום דרור מילר
הדר יחזקאל, ארץ הצבר, 2019
אופיר בן דוד, אדמה סדוקה, 2019
עביר עמאשה, אבן, 2019