“בא לגן”- המוזיאון מגיע לגן

גן

המוזיאון מגיע עד אליכם!
מהו מוזיאון? איך הוא נראה מבפנים ואיך מבחוץ? מה מוצג במוזיאון?
מה עושים במוזיאון? למה בכלל יש מקום כזה?

חוויית הילדים אל מול יצירות אמנות יכולה להניע בבת אחת את ההיגיון, את החושים, את הרגשות ואת הערוצים המוטוריים.

מוזיאון בר-דוד לאמנות ויודאיקה מזמין אתכם לקחת חלק בתכנית “בא לגן”, בה צוות ההדרכה של המוזיאון מגיע עד אליכם לבית הספר לפעילות מוזיאלית על מנת להעניק לתלמידים חוויה מוזיאלית אקטיבית ומשמעותית.

החינוך המוזיאלי מביא את הילדים להסתכל מקרוב על יצירות אמנות, תוך כדי יצירת דיאלוג קבוצתי אקטיבי המוביל אותם ליצירת רשת גדולה של משמעויות. דיאלוג קבוצתי תופס מקום נכבד בחינוך המוזיאוני לאמנות של ימינו. תוך דיון מודרך, מתנסים הילדים בחקירות משמעותיות של יצירות אמנות: הם מקדישים תשומת לב רבה ליצירות שלפניהם, ושואבים מחוויות חייהם על מנת להבין את מה שהם רואים.

ההדרכות שלנו:

  • “מהו מוזיאון?”: המחשה של מבנה המוזיאון בעזרת דגם מוקטן של החלל, דיון משותף תוך התבוננות ביצירות גדולות אשר יוצגו על קני ציור, עיסוק בנושא התערוכה “גיבורים” המוצגת כיום באגף הנוער, התבוננות בצילומים מהתערוכה עצמה, תחנות פעילות שונות כגון: ארגז תחפושות של גיבורים, ארגז אוצרות מהמוזיאון, ציור בצבעי פנדה לתלייה בגן לתערוכה, ועוד.
  • “ארבעה בנים”: פעילות לחג הפסח בעקבות ארבעת הבנים מההגדה. הצגת ציורי ארבעת הבנים מהגדות פסח השונות מאוסף המוזיאון, ובהמשך התמקדות בציורי ארבעת הבנים של האמן אליהו בוקובזה, ויציאה ליצירה בנושא ארבעת הייצוגים שלי- הרשע, החכם, התם ושאינו יודע לשאול.
  • “גיבור יהודי”: פעילות המתאימה לתקופת יום העצמאות, יום הזיכרון ויום השואה. מיהו גיבור על יהודי, האם ישנם גיבורים בסיפורי התורה שלנו? מי הם, למה הם גיבורים? מה מאפיין גיבור, אילו תכונות יש לו? האם גיבורים יש רק בסרטים ובספרים? האם אתם מכירים גיבורים?
    הובלת דיאלוג עם הילדים תוך חיבור להיסטוריה, ולערך של קימה מהעפר ועשייה של הבלתי יאמן, תוך הצגת עבודותיו של האמן אורי און: “הכהן הגדול”, “שרוליק-מן”, “שרוליק”, “קפטן ישראל” ועוד.
  • “שפת האמנות”: סדנת צבע פעילה וחווייתית בה לומדים הילדים על צבעי היסוד, ערבובי הצבעים, והכל באמצעות החושים וביצירה שכולה צבע.

 

להזמנות:
שרה שרון, מנהלת חינוך והדרכה
מוזיאון בר-דוד, קיבוץ ברעם
058-5830592 bar-david.edu@baram.biz

 

חזרה