• סיור והדרכה באגף הילדים והנוער

  חשיפה למאחורי הקלעים של התערוכה באגף הילדים והנוער. התערוכה השנתית שבאגף מלמדת להפעיל את חושינו ומזמנת לחוות אמנות דרך הידיים ועל ידי משחק ויצירה. הסיור וההדרכה יתמקדו בתהליך האוצרות והמחקר הנערכים לקראת הקמתה והצבתה של התערוכה. הסיור מתאים גם לצוותי חינוך, לאוצרים ולמעצבים.

 • הדרך מבירעם לברעם

  ההדרכה מתחילה בבית הכנסת הקדום בגן הלאומי בירעם ועוסקת במבנה האדריכלי, בהתישבויות השונות במקום, בהיסטוריה ובמחלוקות. במעבר למוזיאון יערך סיור באגף היודאיקה ובהעתק של הפריט הארכאולוגי אשר נמצא בבית הכנסת הקדום.

 • אוסף המוזיאון

  הדרכה בתערוכה המוצגת באוסף המוזיאון. התערוכות חושפות פריטים נדירים מאוסף המוזיאון לצד יצירות של אמנים עכשוויים המתייחסים לפריטים מאוסף המוזיאון. ההדרכה עוסקת בדיאלוג שנוצר בין יצירות מתחילת המאה ה20 ויצירות עכשוויות.

 • מעת לעת

  הדרכה מתחילה באגף היודאיקה ובסיפורה של המסורת היהודית לאורך השנים תוך התייחסות לממצא של אבן המשקוף מבית הכנסת הקטן מבירעם ועליו כתובת עברית קדומה. המשך ההדרכה תתקיים באגף לאמנות עכשווית בתערוכה המציגה זרמים חדשים ותמות אצל אמנים עכשוויים באמנות הישראלית.

 • גן הפסלים של יגאל תומרקין

  הדרכה במקבץ הפסלים האמן יגאל תומרקין. תומרקין שעוסק בנושאים של תפיסת המוסר בחברה דרך הוגים בזמנים שונים, מציג בגן הפסלים פסלים מונומנטליים בניהם פסלים העוסקים בקומדיה האלוהית של דנטה, מחווה לוולטר בנימין והתייחסות למלאך ההיסטוריה ועוד.

 • ציונות ומסורת

  ההדרכה מתחילה בתערוכה “מסורת והמשכיות” ובה מוצגים פריטי יודאיקה מכל העולם, דרכם ניתן להבין את סיפורה של המסורת היהודית והשמירה עליה לאורך השנים, החל מחורבן בית ראשון דרך בתי הכנסת ועד לבתים הפרטיים כיום. לאחר מכן יתבצע סיור והדרכה בנקודות משמעותיות היסטוריות של קיבוץ ברעם. נשוחח על הקמתו וקיומו של קיבוץ שיתופי ציוני על גבולה […]